אם ברצונכם לשלם , תוכלו לרכוש מהוצאת Padagrim, את הספרים שתוכן העניינים הוצג למעלה.

http://www.paradigm-pubs.com/catalog/language

 אבל כפי שהבטחתי אפשר לעשות זאת ללא תשלום, ולדעתי בצורה יותר מהנה. אבל כדי לקבל רעיון כיצד להתמודד עם הלימוד עצמו, אני מציע להציץ בלקט מאותם ספרים כדי לקבל מושג על הדרך ללמידת הסימניות:

http://www.paradigm-pubs.com/sites/www.paradigm-pubs.com/files/active/0/CMC100_Xue.pdf

http://www.paradigm-pubs.com/sites/www.paradigm-pubs.com/files/active/0/ChiMedChaAcu_Exc.pdf

http://www.paradigm-pubs.com/sites/www.paradigm-pubs.com/files/active/0/ChiMedCha3_Exc.pdf

כפי שתיראו מהדוגמיות, ישנם מספר צעדים בלימוד הסימנייה הסינית:

צעד 1 – ההגייה: אמנם הדגש במאמר זה הוא ללמוד כיצד לקרוא, אך ידיעת ההגייה בהחלט עוזרת .

צעד 2- התרגום: לצד התעתיק , נמצא התרגום של המילה לאנגלית.

צעד 3 – הכרת מרכיבי הסימנייה: 

בהמשך הסימנייה מפורקת למרכיביה. למה הכוונה "מרכיביה"?

כשניגשים ללמוד רשימה אימתנית של 300 סימניות סינית,  זה נשמע מפחיד . אבל אל חשש,  הסימניות הסיניות אינן סתם ציורים אלה הן הרכבה של צירופים של סימניות  פחות מורכבות  שמאחוריהן יש הגיון. למשל המספר שתיים בסינית, , הוא צירוף כפול של הסימנייה למספר אחד , .   תחילה מומלץ להבין את המשמעות של הסימנייה, כלומר ממה היא מורכבת. הדבר כמובן יקל עלינו לזכור אותה, שכן לא צריך לזכור את הצורה אלא את המשמעות מאחורי הצורה.

צעד 4  - ציור הסימנייה

הצעד הבא ללמוד סימנייה הוא לתרגל את כתיבתה. אמנם, רובינו לא ירצו לכתוב סינית אלא רק לקרוא, אבל לימוד הכתיבה , הוא צעד נוסף בשינון הסימנייה.  ישנם כללים מדיוקים כיצד לצייר סימניה סינית. לאחר שלומדים את סדר משיכת הקווים, מומלץ לשנן סימניה זו על ידי כתיבה חוזרת ונשנית של הסימנייה.

צעד  - 5  - שינון הסימניות

במסורת הסינית שינון וזכירה בעל פה נחשבות למעלות חשובות של התלמיד. לצערי אין דרך אחרת לזכור את הסימניות מאשר לחזור על הסימנייה ולזכור את שמה ומשמעותה מספר פעמים.

צעד 6 – צירופים בהם מופיעה הסימנייה בספרות הרפואית הסינית

בספרות הסינית  סימניה אינה מופיעה לבד , אלא בצירוף  עם סימניות נוספות. על מנת להטמיע את הכרת הסימנייה מומלץ להכיר את הצירופים בהם היא מופיעה.

 לסיכום, הספרים ש-Paradigm  פרסמה מציגים את כל השלבים , ולעצלנים שבנינו מומלץ אולי לקנות את הספרים. אך לאלו שאינם מוכנים לשלם, אוטודידקטים, ואוהבי  אתגר , המשיכו לקרוא, על מנת להכיר את הכלים שונים המוצעים לנו חינם ברשת.

 

כיצד ללמוד סינית רפואית - חלק ג